herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Problem z rejestracją na szczepienie dla osób 70+. Podpowiadamy rozwiązania

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

22 stycznia ruszyły zapisy na szczepienia dla osób po 70. roku życia. Seniorzy, w tym również z Powiatu Dzierżoniowskiego informują jednak, że występują duże problemy przy rejestracji oraz o tym, że nie ma już wolnych terminów na szczepienie.

Informujemy więc, że w przypadku braku wolnych miejsc, senior może:
– wypełnić specjalny formularz i czekać na informację zwrotną;
– skontaktować się telefonicznie z całodobową i bezpłatną infolinią – 989, pozostawić swoje dane i czekać na telefon od konsultanta;
– wysłać specjalny SMS.
Rejestracja na szczepienie
Zarejestrować się na szczepienie można trzema kanałami:
– infolinia pod numerem 989;
– strona internetowa www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja;
– osobista rejestracja w punkcie szczepień.

Ministerstwo podaje, że jeżeli seniorzy 70+ napotkają na problem z brakiem wolnych terminów w swojej okolicy, mogą wypełnić formularz zgłoszenia. Gdy sytuacja się zmieni i pojawią się nowe wolne terminy, seniorzy zostaną o tym poinformowani

Formularz można wypełnić na stronie internetowej.

W przypadku wybrania infolinii do zapisania się na szczepienie przeciw COVID-19 należy zadzwonić na całodobową i bezpłatną infolinię – 989. W ten sposób również rodzina może zarejestrować seniora 70+ na szczepienie. Wystarczy, że osoba chcąca dokonać rejestracji w imieniu seniora, będzie dysponować jego numerem PESEL.

Istnieje również możliwość rejestracji na szczepienie za pośrednictwem SMS. Należy wysłać wiadomość SMS o treści „szczepimy się” pod numer: 664 908 556.
Po wysłaniu takiego SMS-a w odpowiedzi zostanie przesłana prośba o przesłanie numeru pesel i kodu pocztowego.