herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Przebudowa drogi Sulistrowiczki – Oleszna

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Wraz z wiosenną aurą rozpoczynają się powiatowe inwestycje drogowe. Jednym z tegorocznych zadań jest modernizacja drogi od Olesznej do granicy powiatu w Sulistrowiczkach.

– Ta droga prowadząca na Ślężę jest obecnie jedną z najbardziej zniszczonych dróg w naszym powiecie. Nie jest to najlepsza wizytówka dla turystów, którzy od tej strony wjeżdżają do powiatu – mówi starosta Janusz Guzdek. – Cieszę się, że wraz z tegorocznym remontem poprawi się nie tylko jej wygląd, ale przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort kierowców.

Cała inwestycja obejmie położenie nowej, wzmocnionej nawierzchni na długości ponad 3,5 km, a także uzupełnienie poboczy, odtworzenie rowów przydrożnych, przebudowa zjazdów na pola oraz wykonanie oznakowania poziomego i ustawienie słupków hektometrowych.

Obecnie trwają roboty przygotowawcze związane z pogłębianiem rowów i przebudową zjazdów. Główne prace zostaną wykonane w maju.

Inwestycję realizuje firma Bisek – Asfalt z Kostomłotów. Koszt zadania wyniesie blisko 950 tys. zł. Kwotą 110 tys. zł remont wesprze gmina Łagiewniki. Pozostałe środki będą pochodziły z budżetu powiatu.

Tegoroczne inwestycje drogowe pochłoną ok. 7 mln zł. Największą z nich będzie II etap przebudowy drogi Bielawa – Pieszyce. Poza tym zostaną wykonane chodniki w Mościsku i Gilowie. Powiat wesprze również kilka zadań realizowanych przez gminy.