herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Przed nami WielkaMoc Tradycji

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Lubisz Wielkanoc? Znasz świąteczne tradycje? Pisanki, palmy, potrawy wielkanocne, śmigus-dyngus czy zbijanie jajek? Na tej imprezie nie może Cię zabraknąć! Zapraszamy na WielkąMoc Tradycji w Niedzielę Palmową.

WielkaMoc Tradycji to nowa impreza, ale związana z tradycjami. W sali koncertowej Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury będzie można obejrzeć najładniej udekorowane świąteczne stoły, a na nich potrawy wielkanocne. W tym roku tematem przewodnim będzie jajko. Prezentować się będą koła gospodyń wiejskich oraz organizacje pozarządowe. Chętni mogą się zgłaszać do końca marca (regulamin i karty zgłoszeń w załącznikach).

W Galerii na piętrze prezentować się będą najpiękniej udekorowane stoły świąteczne, przygotowane przez uczniów szkół z powiatu dzierżoniowskiego. W salach konferencyjnych będzie można wziąć udział w warsztatach pisankarskich oraz tworzenia kartek wielkanocnych.

Na terenie przed DOK-iem stanie Wielkanocny Jarmark, gdzie czekać będzie pyszne swojskie jadło od lokalnych wystawców.

Przez cały dzień na scenie w sali koncertowej śpiewać będą lokalne chóry i zespoły, a o godz. 15.00 sprawdzimy, czyje jajko okaże się najtwardsze. Konkurs zbijania jaj o tytuł Wielkanocnego Mocarza na pewno dostarczy wielu pozytywnych emocji. Do zobaczenia w Niedzielę Palmową!

A dla tych najbardziej wyczekujących świąt już wcześniej, 6 kwietnia, warsztaty robienia palm i kartek wielkanocnych.

Karta zgłoszenia – stoły wielkanocne
Karta zgłoszenia – stoły wielkanocne – handel