herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Trash challenge – podjęliśmy wyzwanie!

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie wzięli udział w akcji ekologicznej i zachęcają samorządowców z innych gmin, aby też przyłączyli się do Trash challenge.

Niedawno był ice bucket challenge, a teraz najbardziej popularnym wyzwaniem jest Trash challenge. Jeśli nie wiecie na czym ono polega, a chcielibyście spróbować swoich sił, to już wyjaśniamy.

Należy wybrać zaśmiecone miejsce, najlepiej w swojej okolicy, i po prostu je posprzątać. Pracownicy Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, podjęli wyzwanie. We wtorek, przy udziale wicestarosty Andrzeja Bolisęgi, posprzątany został bardzo zaśmiecony teren przy drodze z Dobrocina do Uciechowa. Jest to bardzo malownicza część naszego powiatu, z której przy pięknej pogodzie korzystają między innymi biegacze, rolkarze i liczni spacerowicze.

Mamy nadzieję, że działania pracowników Starostwa zainspirują innych, ponieważ chociażby w tym miejscu, jest jeszcze wiele do posprzątania.
– Chciałbym zachęcić mieszkańców całego powiatu do udziału w tej ekologicznej i jakże potrzebnej akcji. Natomiast jako samorządowiec rzucam wyzwanie koleżankom i kolegom samorządowcom z innych gmin. Przyłączcie się wraz z nami do Trash challenge – powiedział wicestarosta Andrzej Bolisęga.