herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Przejechali „Rowerem przez powiat dzierżoniowski”

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Kolejne dwie osoby pokonały siedem tras rowerowych wytyczonych w naszym powiecie. Zachęcamy pozostałych mieszkańców do aktywnego spędzania wolnego czasu. Na tych, którzy wezmą udział w akcji organizowanej przez Starostwo Powiatowe, czekają nagrody.

Na terenie naszego powiatu jest wytyczonych siedem tras rowerowych. Mają one różne długości – od 10 do 30 km, ale też różne stopnie trudności – niektóre przeznaczone są dla całych rodzin, inne nadają się tylko dla osób z dobrą kondycją. Słowem – każdy znajdzie coś dla siebie.

Wszystkie trasy są dobrze oznakowane – ich odnawianiem od kilku lat zajmuje się Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie. Informacje o trasach wraz z ich mapami znajdują się na stronie internetowej Starostwa.

– Zachęcamy do korzystania z tych tras, a przy tym do aktywnego spędzania wolnego czasu – mówi Alicja Hromada, dyrektor Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.

Aby wziąć udział w akcji „Rowerem przez powiat dzierżoniowski”, wystarczy przejechać jedną trasę, za co można otrzymać znaczek okolicznościowy. Za pokonanie czterech tras przysługuje już nagroda rzeczowa, a za zaliczenie następnych trzech tras – kolejna nagroda rzeczowa.

Dowodem przejechania trasy jest wykonanie na niej co najmniej dwóch zdjęć w różnych charakterystycznych punktach i pokazanie ich (nie trzeba wywoływać, wystarczy gdy będą w telefonie lub w innym urządzeniu) w siedzibie Starostwa w Dzierżoniowie – Rynek 27, pokój nr 208.

Tam również można odebrać ulotkę, mapę z trasami rowerowymi i uzyskać dodatkowe informacje.
– Akcja cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców – do tej pory wydaliśmy około 100 znaczków, 12 osób przejechało po cztery trasy, a osiem przejechało wszystkich siedem tras – mówi Alicja Hromada.

Akcja potrwa do 1 grudnia br.

rowerem_m