herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Przetarg na przebudowę drogi Bielawa – Kietlice rozstrzygnięty

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Powiat Dzierżoniowski rozstrzygnął przetarg na przebudowę drogi Bielawa – Kietlice. Dzięki pozyskanym środkom z Rządowego Funduszu Polski Ład, droga powiatowa zostanie zmodernizowana na odcinku o długości blisko 2,2 km.

Na realizację zamówienia powiat dzierżoniowski zabezpieczył kwotę 6.300.000 zł. Jednak w wyniku przetargu, do którego zgłosiło się 5 firm budowlanych, udało się uzyskać dużo niższą cenę wykonania usługi wynoszącą 5.419.958,95 zł. Najbardziej korzystną ofertę złożyło przedsiębiorstwo Colas Polska Sp. z o.o.

Obecnie trwają procedury związane z podpisaniem umowy z wykonawcą. Od momentu podpisania umowy firma będzie miała 13 miesięcy na zrealizowanie inwestycji.

W ramach zadania wybudowana zostanie nie tylko nowa nawierzchnia asfaltowa, ale także pętla autobusowa (na terenie Bielawy). Wybudowane zostaną również w Kietlicach chodniki oraz aktywne przejście dla pieszych – mówi starosta dzierżoniowski Grzegorz Kosowski.

To bardzo wyczekiwana inwestycja przez mieszkańców, ponieważ stan tej drogi jest bardzo zły, a remonty cząstkowe nie przynoszą już oczekiwanego efektu.