herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Przypomnienie o naborze do szkół ponadpodstawowych

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego powiat dzierżoniowski przypomina wszystkim tegorocznym absolwentom szkół podstawowych o nadal trwającej rekrutacji na rok 2022/2023.

Na zdjęciu znajduje się budynek Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi imienia Bolesława Chrobrego na ulicy Szkolnej 5 w Bielawie

Nabór do szkół ponadpodstawowych rozpoczął się 16 maja i potrwa do 20 czerwca.

Oferta edukacyjna poszczególnych szkół prowadzonych przez Powiat Dzierżoniowski znajduje się na stronie www.dolnoslaskie.edu.com.pl oraz na stronie pow.dzierzoniow.pl

Oferta zawiera wszelkie informacje na temat szkół i tym samym może pomóc w dokonaniu świadomego wyboru wymarzonej placówki.

Rekrutacja prowadzona jest do 20 czerwca do godziny 15:00. Co trzeba zrobić aby wybrać szkołę za pośrednictwem elektronicznego systemu? Wystarczy wykonać pięć poniższych kroków:

1. Zarejestrować się w systemie,
2. Wprowadzić swoje dane,
3. Wybrać maksymalnie 3 szkoły i jak najwięcej oddziałów w każdej z nich,
4. Wydrukować wniosek o przyjęcie do szkoły (które musi podpisać rodzic/opiekun prawny),
5. Złożyć wniosek w szkole pierwszego wyboru.
Zakładając konto w systemie, powinniście zapamiętać login, jaki zostanie Wam nadany w systemie i hasło przez siebie ustalone.

Pamiętajcie, że możecie kandydować najwyżej do 3 szkół, ale nie ma ograniczenia co do ilości oddziałów w tych szkołach. Im więcej oddziałów w nich wybierzecie, tym większą szansę będziecie mieli na to, aby zostać zakwalifikowanym do jednego z nich.

Program działa tak, że przydziela kandydata do możliwie najwyższej preferencji na liście oddziałów ustalonej przez niego w systemie, biorąc pod uwagę uzyskane przez kandydata punkty w procesie rekrutacji. System przydzieli kandydata TYLKO do jednego oddziału w jednej szkole, dlatego tak ważne jest, aby wybór i kolejność oddziałów były naprawdę przemyślane.

W zakładce „Statystyki chętnych” zawarte są informacje o ilości osób, które wybrały dany oddział w swoich preferencjach (liczby te są uaktualniane na bieżąco), na ich podstawie możecie ocenić swoje szanse na „dostanie się” do danego oddziału.
Dane w pozostałych zakładkach umieszczane będą w późniejszych etapach rekrutacji.

Życzymy powodzenia!

TERMINARZ REKRUTACJI

OFERTA PUBLICZNYCH SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH