herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Punkt szczepień już gotowy. Teraz czekamy na szczepionki

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Punkt Szczepień Powszechnych utworzony w hali dzierżoniowskiego OSiR-u jest już po oficjalnym odbiorze Narodowego Funduszu Zdrowia.

Punkt został przygotowany przy współpracy Dzierżoniowa, Powiatu Dzierżoniowskiego oraz Szpitala Powiatowego. Każdego dnia szczepionkę będzie mogło tu przyjąć ponad 400 osób. Punkt jest w pełni przygotowany do działania, teraz czekamy na szczepionki, które mają być dostarczane przez rząd.
W Punkcie Szczepień Powszechnych obsługę medyczną świadczyć będzie personel Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie, natomiast całą infrastrukturę lokalową i obsługę techniczną zapewnia miasto Dzierżoniów.

Do punktu, zlokalizowanego w hali sportowej przy ulicy Strumykowej, wejdziemy bocznym wejściem. Pierwszym miejscem jest strefa, w której trzeba będzie wypełnić ankietę, następnie pacjent skierowany zostanie do poczekalni. Kolejnym krokiem będzie badanie wykonane przez służby medyczne i przejście do jednego z czterech punktów szczepień. Jest też specjalna strefa, w której trzeba będzie odczekać 15 minut przed opuszczeniem hali OSiR-u.

W każdym z czterech stanowisk szczepień będą dwie pielęgniarki, dwóch pracowników techniczno-administracyjnych. Przez cały czas funkcjonowania punktu szczepień w hali ośrodka sportu będzie dyżurował lekarz. W razie potrzeby będą też osoby pomagające w parkowaniu.

O dokładnej dacie rozpoczęcia szczepień i poprzedzającej je rejestracji poinformujemy niezwłocznie, zaraz po otrzymaniu informacji o terminie przekazania szczepionek.
Zapisy na szczepienia będą prowadzone telefonicznie. Można będzie skorzystać z ogólnopolskiej linii, lub jednego z trzech numerów telefonów obsługiwanych przez Dzierżoniów.

Więcej informacji na temat szczepień:

Rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19
Koronawirus: informacje i zalecenia
Apel Starosty Dzierżoniowskiego dotyczący szczepień
Wykaz punktów szczepień w Powiecie Dzierżoniowskim