herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Radosne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Rozpoczęły się prace nad przygotowaniem obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Włodarze powiatu dzierżoniowskiego 25 stycznia w siedzibie Starostwa podpisali stosowne przymierze, a 22 lutego, także w Starostwie, na pierwszym roboczym spotkaniu zebrali się przedstawiciele poszczególnych gmin.

– Zależy nam na wzajemnym wspieraniu się, koordynowaniu przedsięwzięć i zbieraniu pomysłów – mówi starosta Janusz Guzdek, pomysłodawca idei. – Chcielibyśmy również, aby duża, finałowa impreza kończąca pomniejsze zdarzenia w gminach odbyła się w Dzierżoniowie na Rynku i żeby jej charakter odbiegał od patosu, a raczej zachęcał do zabawy i radości.

Pomysłów nie brakuje. Trzeba tylko podjąć decyzje, które z nich będą realizowane i w jaki sposób. – Myślę, że warto ogłosić konkurs na logo całego przedsięwzięcia, aby mogło się potem pojawiać w mediach, na gadżetach, plakatach czy koszulkach – stwierdza Alicja Hromada, dyrektorka Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie. – Nie powinno zabraknąć konkursów np. na najpiękniej przystrojony w biało-czerwone barwy balkon czy dom lub festiwalu piosenki patriotycznej, ale z utworami w nowych, ciekawych aranżacjach.

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości przypada na 11 listopada 2018 r. Jednak rozpoczęcie imprez oraz różnych wydarzeń kulturalnych i patriotycznych organizatorzy chcieliby zainicjować na początku roku szkolnego 2017/2018. W kwietniu koordynatorzy z poszczególnych gmin spotkają się ponownie i przedstawią plan imprez na ich terenie oraz pomysły na przedsięwzięcia o charakterze powiatowym. Program wszystkich uroczystości powinien powstać do połowy czerwca.