herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Remont dachu w Domu Pomocy Społecznej

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W budynku Domu Pomocy Społecznej w Bielawie trwają prace budowlane związane z wymianą pokrycia dachowego całego obiektu. Planowany termin zakończenia prac to połowa września bieżącego roku.

Dwa lata temu w ramach termomodernizacji 8 budynków powiatu, w filii Domu Pomocy Społecznej w Niemczy przeprowadzono m.in. prace związane z dociepleniem dachu. W tym roku wyremontowany zostanie dach w bielawskim DPS. Prace na tym obiekcie już się rozpoczęły. Obejmują one wymianę pokrycia dachówki wraz z obróbkami oraz zamontowanie nowej instalacji odgromowej.Oprócz tego ściany poddasza oraz strop zostaną docieplone, a stolarka okienna zostanie wymieniona na PCV. Kominy będą odmalowane, a w ich wnętrzu zostaną zamontowane kratki wentylacyjne.

dach_DPS2

– Przeprowadzone w latach ubiegłych termomodernizacje przynoszą efekt w postaci zmniejszenia rachunków za ogrzewanie budynków w okresie zimowym – mówi starosta dzierżoniowski Janusz Guzdek. – Docieplenie dachu w bielawskim oddziale DPS pozwoli zredukować koszty za energię już w tym roku – dodaje.

Całkowita wartość inwestycji wynosi ponad 260 tys. zł. i jest w pełni finansowana przez powiat dzierżoniowski.