herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

„Orlik” przy Zespole Szkół w Bielawie

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Kompleks boisk sportowych przy Zespole Szkół w Bielawie został oficjalnie oddany do użytku. Uroczystość otwarcia obiektu miała miejsce 12 października. Zaproszeni goście mogli samodzielnie przetestować jakość nawierzchni boiska w inauguracyjnym meczu piłki nożnej oraz turnieju rzutów karnych.

Rok temu o tej samej porze został uroczyście otwarty „Orlik” w Pieszycach, którego budowę współfinansował powiat dzierżoniowski. 12 października tego roku do użytku oddano kolejny wybudowany przy Zespole Szkół w Bielawie. Inwestycja została zrealizowana w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012”. W jej ramach powstały dwa boiska sportowe (pierwsze wykonane z masy poliuretanowej -przystosowane do gry w siatkówkę i koszykówkę, drugie pokryte trawą syntetyczną – przeznaczone do gry w piłkę nożną) oraz kompleks sanitarno-szatniowy, z kostki ułożono plac wokół budynku oraz parking. Całkowita kwota budowy wyniosła 938 tys. zł, z czego 660 tys. pochodziło z dotacji rządowej i wojewódzkiej. Pozostałą cześć sfinansował powiat dzierżoniowski.

– Sporą część budżetu przeznaczamy na sport i oświatę, bo wiemy że jest to dobra inwestycja – mówi starosta Janusz Guzdek. – Dzisiaj do użytku oddaliśmy „Orlika” w Bielawie, a w pierwszym kwartale przyszłego roku nastąpi otwarcie nowoczesnej hali sportowej przy II LO w Dzierżoniowie. Planujemy także poprawić bazę rekreacyjno-sportową w ZS nr 1, ZS nr 3 i ZSO w Dzierżoniowie oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bielawie – dodaje starosta.

Uroczystego otwarcia obiektu w Bielawie dokonano poprzez symboliczne przecięcie wstęgi przez posła Tomasza Smolarza, członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Zbigniewa Szczygła oraz starostę dzierżoniowskiego Janusza Guzdka. Następnie ks. Stanisław Chomiak poświęcił cały obiekt. Po części oficjalnej zaproszeni goście mieli okazję samodzielnie przetestować jakość nawierzchni nowo wybudowanego boiska.

W turnieju rzutów karnych wzięli udział przedstawiciele Zarządu Powiatu Dzierżoniowskiego, Zarządu Województwa Dolnośląskiego, miasta Bielawa oraz duchowieństwa. Żaden z nich jednak nie zdołał pokonać bramkarza. Ta sztuka udała się jedynie staroście dzierżoniowskiemu Januszowi Guzdkowi, który rzut karny wykonywał jako pierwszy. Kolejnym punktem spotkania był mecz inauguracyjny piłki nożnej, w którym naprzeciw siebie stanęły drużyny złożone z uczniów Zespołu Szkół w Bielawie oraz samorządowców i nauczycieli.

Powiat dzierżoniowski reprezentowali wicestarosta Dariusz Kucharski oraz członek Zarządu Powiatu Piotr Łyżwa. W tym pojedynku lepsi okazali się uczniowie, ale „seniorzy” do ostatniej minuty wykazywali wolę walki czego efektem było strzelenie honorowej bramki.