herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Remont drogi Dzierżoniów – Bielawa

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Rozpoczęły się prace przy remoncie drogi wojewódzkiej 384 na odcinku Dzierżoniów – Bielawa. Prace wykonuje firma Bisek Asfalt Kostomłoty.

Zakres robót obejmuje sfrezowanie warstwy ścieralnej nawierzchni i ułożenie nowej na odcinku od przejazdu kolejowego do Bielawy. Ten etap prac będzie prowadzony przy przekierowaniu dwukierunkowego ruchu kołowego na jedną nitkę drogi. Ponadto wykonana zostanie podbudowa drogi i ułożenie nowych warstw konstrukcyjnych na odcinku od przejazdu kolejowego do Ronda Czeskiego. Niestety, ten etap prac realizowany będzie przy całkowitym zamknięciu ruchu kołowego i wstępnie planowany jest na drugą połowę czerwca.

W czasie remontu drogi PKP będzie remontować przejazd kolejowy w ul. Batalionów Chłopskich – remont obejmować będzie wykonanie odwodnienia i wymianę nawierzchni przejazdu. Nieczynny tor, prowadzący niegdyś do młyna, pozostanie w drodze.

– Jest to długo oczekiwany przez mieszkańców powiatu remont. Droga należy do jednej z najbardziej uczęszczanych, a nawierzchnia od początku nie została należycie wykonana i wciąż ulega uszkodzeniu – mówi starosta Janusz Guzdek. – Podobnie w złym stanie jest przejazd kolejowy w ul. Batalionów Chłopskich, na którego jakość kierowcy skarżą się już od lat. Mam nadzieję, że pomimo utrudnień w ruchu, jakie będą odczuwali kierujący w trakcie remontu, to po jego zakończeniu z jakości drogi będą zadowoleni – dodaje.

Zgodnie z umową prace miały rozpocząć się kilka miesięcy temu. Niestety, z przyczyn niezależnych od firmy termin został przesunięty.

Koszt inwestycji, która obejmuje nie tylko remont drogi Dzierżoniów – Bielawa, ale także Bielawa – Jodłownik wynosi 2.800.000 zł.