herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Remonty i inwestycje drogowe 2010

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Ponad 25 km dróg i 1,6 km chodników – to bilans remontów prowadzonych przez powiat dzierżoniowski w 2010 roku. Ich koszt to 9 mln zł.

Jeszcze kilka lat temu trudno byłoby uwierzyć w to, że powiat w jednym roku będzie w stanie przeprowadzić prace na drogach w tak dużym zakresie. Dziś jest to możliwe dzięki determinacji władz powiatu w pozyskiwaniu środków zewnętrznych oraz angażowaniu coraz większych środków z budżetu powiatu.

– Gdy rozpoczynaliśmy pracę 4 lata temu, drogi były w katastrofalnym stanie. Postanowiliśmy to zmienić, żeby poprawić komfort życia mieszkańców, ale też stworzyć warunki do rozwoju naszego powiatu. Dziś z satysfakcją mogę powiedzieć, że udało nam się zrobić bardzo dużo jak na możliwości powiatu. Mam nadzieje, że tempo prac w kolejnych latach nie osłabnie – mówi starosta Janusz Guzdek.

W roku 2010 wykonano ponad 20 zadań. W sumie remonty i inwestycje w 2010 roku objęły ponad 25 km dróg i ponad 1,6 km chodników i kosztowały ponad 9 mln zł. Natomiast w trakcie 4-letniej kadencji nową nawierzchnię zyskało łącznie ok. 52 km dróg, co stanowi 26,33% wszystkich dróg powiatowych.

Remonty wykonane w 2010 r.:

  • nowe nawierzchnie na drogach Jodłownik – Kietlice – Ostroszowice – Bielawa, Pieszyce – Kamionki, Owiesno – Piława Górna, Piława Dolna – Owiesno, Jaźwina – Uciechów, Niemcza – Wojsławice, w Piławie Górnej ul. Piastowska, ul. Groszowiecka – ul. Fabryczna, w Niemczy ul. Strzelińska, w Pieszycach ul. Kopernika oraz w miejscowościach: Mościsko, Kamionki, Gilów, Sokolniki, Piskorzów (łącznie ponad 25 km);
  • budowa chodników w miejscowościach: Mościsko, Uciechów, Kiełczyn, Gilów oraz remont chodnika przy ul. Piastowskiej w Piławie Górnej (łącznie ponad 1,6 km);
  • remont mostu w Podlesiu.