herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Ruszyły matury

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W piątek 4 maja 641 osób przystąpiło na terenie powiatu dzierżoniowskiego do jednego z najważniejszych w życiu egzaminów, w tym 491 osób to tegoroczni absolwenci, a 150 to absolwenci z lat ubiegłych. W szkołach publicznych maturę zdaje 614 osób, a w niepublicznych 27.

Ogółem szkoły publiczne prowadzone przez Powiat Dzierżoniowski ukończyło 535 osób. Na zdawanie matury zdecydowały się 472 osoby. Dołączyły do nich kolejne 142 osoby, wśród których znaleźli się absolwenci z lat poprzednich, ale nie tylko ci, którzy matury nie zdali lub nie podeszli do jej zdawania, lecz także ci, którzy postanowili swoje wyniki poprawić.

Najwięcej, bo 176 osób, przystępuje do matury w II Liceum Ogólnokształcącym w Dzierżoniowie, 116 osób – w Zespole Szkół nr 3 w Dzierżoniowie, 111 – w I LO w Dzierżoniowie, 79 – w ZS nr 1 w Dzierżoniowie, 60 – w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie, 48 – w LO w Bielawie, 19 – w ZS nr 2 w Dzierżoniowie i 5 – w ZS w Pieszycach.

Natomiast w szkołach niepublicznych edukację ukończyło 61 absolwentów liceów ogólnokształcących. Do matury przystąpiło 19 osób. Dołączyło do nich 8 abiturientów z wcześniejszych roczników.

W Prywatnym LO dla Dorosłych „Twoja Szkoła” w Dzierżoniowie do matury przystępuje 18 osób, w Niepublicznym LO w Bielawie – 7 osób i w Prywatnym LO dla Dorosłych w Bielawie – 2 osoby.

Matury rozpoczęły się od obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. Egzaminy zakończą się 25 maja. Wyniki matur zastana ogłoszone 3 lipca.