herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Ruszyły tegoroczne egzaminy maturalne

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

8 czerwca o godzinie 9:00 rozpoczął się maraton egzaminów maturalnych. W całej Polsce przystąpi do niego ponad 278 tysięcy absolwentów szkół ponadpodstawowych.

W powiecie dzierżoniowskim do matury podchodzi 621 osób, w tym 491 to tegoroczni absolwenci przystępujący do matury po raz pierwszy, natomiast 130 to absolwenci z lat ubiegłych. Wśród tegorocznych maturzystów 343 stanowią licealiści oraz 278 – absolwenci technikum. Tegoroczne matury zaczynają się testem z języka polskiego na poziomie podstawowym. We wtorek absolwenci napiszą test z matematyki, a w środę z języka angielskiego.

W tym roku egzaminy maturalne odbywają się w innej formie niż dotychczas. Ze względu na pandemię koronawirusa egzaminy maturalne zostały przesunięte z maja na czerwiec. Uczniowie nie będą musieli również podchodzić do części ustnej egzaminu.

Podczas egzaminów trzeba będzie przestrzegać zaleceń sanitarnych opracowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.
Wszystkim tegorocznym maturzystom z powiatu dzierżoniowskiego życzymy powodzenia.