herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

25 października odbyła się sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego, której głównym tematem był stan realizacji zadań oświatowych powiatu za rok szkolny 2021/2022.

Przed omówieniem tego punktu wręczone zostały gratulacje sportowcom reprezentującym kluby Iron Bulls Bielawa i MULKS Junior Dzierżoniów. Sportowcy z powiatu dzierżoniowskiego z sukcesami rywalizowali w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Sumo.

Przewodniczący Rady Powiatu Jacek Grzebieluch i starosta dzierżoniowski Grzegorz Kosowski wręczyli gratulacje dla:
Weroniki Wierzbickiej, która zdobyła złoty medal w kategorii drużynowej i Open do lat 14,
Mariusza Koniecznego, który wywalczył złoty medal w kategorii drużynowej i 5 miejsce w kategorii Open do lat 16,
Nadii Kurcab, zdobywczyni srebrnego medalu w kategorii wagowej do 55 kg,
Weroniki Smaczyńskiej, która zajęła 5 miejsce w kategorii Open do lat 18 i 4 miejsce w kategorii drużynowej.

Gratulacje w imieniu trenerów dwóch klubów odebrał także Stanisław Warchoł.
Następnie wręczono stypendia przyznawane przez samorząd w ramach programu promującego wybitne osiągnięcia uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Dzierżoniowski „Złoty Talent”.
Stypendium przyznawane jest uczniom, którzy mogą się poszczycić wybitnymi osiągnięciami zdobytymi w minionym roku szkolnym w dziedzinie nauki, kultury lub sportu. W tej edycji nagrodę otrzymało 19. uczniów, a pełną listę stypendystów publikujemy – TUTAJ.

Radni mogli obejrzeć próbkę talentów, którymi mogą pochwalić się stypendyści. W sali narad wystąpili wokaliści Mateusz Subocz i Zuzanna Złotnicka z I LO w Dzierżoniowie. Natomiast opowieść o swojej kolarskiej pasji i sukcesach zaprezentował Szymon Bakalarz z Zespołu Szkół nr 3 w Dzierżoniowie.

W dalszej części sesji dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie Alicja Hromada przedstawiła informację o stanie realizacji zadań oświatowych za poprzedni rok szkolny.

Radni podjęli także uchwały w następujących sprawach:
– przyjęcia Programu współpracy Powiatu Dzierżoniowskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2023,
– określenia zadań powiatu finansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2022 roku,
– zmiany Uchwały Budżetowej na 2022 rok,.
– przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej Powiatu Dzierżoniowskiego.