herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

27 sierpnia odbyła się pierwsza po wakacyjnej przerwie sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego. Obrady rozpoczęły się od oficjalnego wręczenia aktów powierzenia obowiązków dyrektora Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Bielawie Iwonie Gryś oraz dyrektora Zespołu Szkół nr 3 im. Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej w Dzierżoniowie Bogumile Szewczyk.

Ponadto w trakcie obrad wręczono nadanie stopnia nauczyciela mianowanego następującym nauczycielom szkół ponadpodstawowych: Magdalenie Drozd, Grażynie Furgale i Łukaszowi Kołodziejczykowi.

W kolejnym punkcie sesji Rada Powiatu Dzierżoniowskiego uhonorowała wyróżniających się sportowców i trenerów, którzy w ostatnim czasie osiągnęli duże sukcesy w imprezach międzynarodowych.
Przewodniczący Rady Powiatu Jacek Grzebieluch wraz ze starostą Grzegorzem Kosowskim wręczyli gratulacje dla zawodników i trenerów Sportowego Klubu Taekwon-do „TIGER” w Dzierżoniowie, za osiągnięcie wybitnych wyników w Mistrzostwach Europy ITF rozgrywanych w Irlandii. Gratulacje odebrali: Lena Maniak, Bartek Rusiecki, Maksymilian Miszczuk i Maksymilian Palej (zawodnicy) oraz trenerzy Sebastian Maniak i Damian Jagodnicki.

Przedstawiciele samorządu powiatu dzierżoniowskiego przekazali też gratulacje dla Pawła Juraszka, który zajął wysokie, siódme miejsce w Mistrzostwach Świata w Pływaniu, jakie odbyły się w Gwangju. Podziękowania odebrał również trener naszego pływaka Andrzej Wojtal.

Samorząd powiatu pogratulował sukcesów sportowych Piotrowi Stolarczykowi, który zdobył brązowy medal podczas Europejskiego Festiwalu Młodzieży. Gratulacje przekazano też trenerowi Łukaszowi Stolarczykowi.

Ponadto radni i zarząd powiatu wręczyli gratulacje Adrianowi Świerczyńskiemu za zdobycie wicemistrzostwa Europy w wyciskaniu sztangi leżąc oraz jego trenerowi Szymonowi Grzegoszczykowi.
Na koniec Rada Powiatu pogratulowała członkowi zarządu powiatu Wacławowi Dziendzielowi, pokonania pieszej trasy liczącej około 250 kilometrów, w ramach Szlaku św. Jakuba.

W dalszej części sesji radni zajęli się kwestią sportu i promocji powiatu, a także tematem związanym z ochroną środowiska w powiecie dzierżoniowskim. Punkty te zostały omówione kolejno przez Annę Ogrodowicz, kierownika Biura Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki oraz Katarzynę Złotnicką, dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska i Rozwoju.

Następnie radni rozpatrzyli kilkanaście projektów uchwał, zgodnie z przyjętym porządkiem obrad.
Szczegółowe informacje na temat sesji znaleźć można w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.