herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Sportowy ambasador naszego powiatu

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Młody, utalentowany żużlowiec Patryk Malitowski został uznany za sportowego ambasadora Ziemi Dzierżoniowskiej w 2014 roku. Statuetkę odebrał z rąk przedstawicieli kapituły plebiscytu na najlepszego zawodnika i trenera.

W tym roku po raz pierwszy kapituła Plebiscytu na Najlepszego Zawodnika i Trenera Ziemi Dzierżoniowskiej wyróżniła sportowców, którzy wywodzą się z naszego terenu, a na co dzień reprezentują barwy innych klubów.

Jedną z osób, której przyznano tytuł Sportowego Ambasadora Ziemi Dzierżoniowskiej w 2014 roku, jest młody, utalentowany żużlowiec Patryk Malitowski.

W związku z tym, że nie mógł być obecny na gali Plebiscytu, okolicznościową statuetkę odebrał w Starostwie Powiatowym z rąk wicestarosty Marka Pioruna i prezesa Stowarzyszenia Super Kibic Stanisława Sienkiewicza – członków kapituły Plebiscytu.

Pochodzący z Dzierżoniowa Patryk Malitowski karierę żużlową rozpoczął w 2009 roku w Ekstraligowym klubie Sparta Wrocław, obecnie w KMŻ Motor Lublin.

Jego największe sukcesy w dotychczasowej karierze to: zwycięstwo w Międzynarodowym Turnieju Pamięci Łukasza Romanka 2013 w Rybniku, w którym za plecami zostawił mistrzów świata – Nickiego Pedersena i Taia Woffindena, brązowy medal Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski na Żużlu 2013 oraz zwycięstwo w Indywidualnych Mistrzostwach Ligi Juniorów na Żużlu 2014.

Obecnie przygotowuje się do startu w Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostwach Polski na Żużlu, które odbędą się 4 września w Opolu. Popularny „Malita” wystąpi w barwach Hawi Racing Team. Trzymamy kciuki!