herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Zapraszamy na sesję Rady Powiatu

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Turystyka i promocja powiatu - to główny temat sesji Rady Powiatu, która odbędzie się w najbliższy wtorek 25 sierpnia. Podczas posiedzenia radni zajmą się też sprawami oświatowymi i finansowymi.

W wiodącym temacie sesji wystąpi Alicja Hromada, dyrektor Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.

W trakcie spotkania radni rozpatrzą kilkanaście projektów uchwał – m.in. zdecydują o likwidacji siedmiu szkół – głównie takich, na które w ostatnich latach brakowało chętnych. Takie funkcjonujące tylko na papierze placówki wchodzą w skład zespołów szkół nr 1 i nr 2 w Dzierżoniowie oraz ZS w Bielawie i w Pieszycach.

Poza tym radni zagłosują w sprawie przyjęcia Programu Rewitalizacji Ziemi Dzierżoniowskiej na lata 2014-2020, wprowadzenia zmian do uchwały budżetowej i do wieloletniej prognozy finansowej powiatu oraz nadania statutu Zarządowi Dróg Powiatowych w Dzierżoniowie i zmiany Statutu Powiatu Dzierżoniowskiego.

Sesja odbędzie się w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego przy ul. Świdnickiej 38 w Dzierżoniowie. Początek o godz. 9.00. Zapraszamy.

Porządek obrad

Rada Powiatu