herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Starostwo z windą

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Klienci Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie już mogą korzystać z nowo wybudowanej oszklonej windy zewnętrznej. Inwestycja została zrealizowana przy udziale środków zewnętrznych.

Wszyscy ci, którzy z zadyszką wchodzili na najwyższe kondygnacje Starostwa w Rynku 27, mogą odetchnąć z ulgą. W budynku udostępniono już nową windę. Znajduje się ona na terenie podwórka wewnętrznego, a dojście do niej prowadzi od ul. Krasickiego – przez wejście do Powiatowego Urzędu Pracy.

Oszklona winda powstała głównie z myślą o osobach niepełnosprawnych oraz osobach starszych i matkach z dziećmi. Nowe urządzenie ułatwi dostęp nie tylko do starostwa, ale też do urzędu pracy zlokalizowanego w tym budynku.

– Inwestycja objęła budowę windy, ale też likwidację progów przy dojściu do windy, aby umożliwić swobodne poruszanie się osobom na wózkach inwalidzkich – mówi starosta Janusz Guzdek.

Zadanie wykonała firma PUH WIWRA W. Pilawa z Gdańska. Koszt inwestycji wyniósł 629 tys. zł. Kwotę blisko 150 tys. zł na budowę windy powiat dzierżoniowski pozyskał z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pozostałe środki pochodzą z budżetu powiatu.

– Dzięki tej inwestycji kolejny obiekt powiatowy stał się bardziej dostępny i przyjazny dla mieszkańców mających problemy w poruszaniu się – dodaje starosta.

Powiat dzierżoniowski każdego roku realizuje inwestycje z myślą o osobach niepełnosprawnych. Najistotniejsze z nich to likwidacja barier architektonicznych w dwóch szkołach (I i II LO w Dzierżoniowie), w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie i Ochrony Zdrowia oraz w budynku Starostwa przy ul. Świdnickiej 38.