herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Świadomie do celu!

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

To hasło tegorocznych XIII Powiatowych Targów Pracy, na które zaprasza 18 maja (w czwartek) Powiatowy Urząd Pracy w Dzierżoniowie. Targi odbędą się tradycyjnie w hali sportowej II LO w Dzierżoniowie przy ul. Garncarskiej 1 w godz. 10.00-13.00.

Każdy mieszkaniec powiatu, który szuka pracy lub chce założyć firmę i zostać sam dla siebie szefem powinien pojawić się na targach, które są największym wydarzeniem rekrutacyjnym na naszym terenie. To okazja, aby oko w oko spotkać się z pracodawcą, a nawet od razu przejść rozmowę kwalifikacyjną.

– W tym roku swoje oferty pracy przedstawi 30 pracodawców, głównie z powiatu dzierżoniowskiego, w tym kilka agencji pośrednictwa pracy. Najwięcej ofert skierują do pracowników produkcji: monterów, operatorów maszyn manualnych i CNC, magazynierów, spawaczy, ale też ślusarzy, logistyków, konstruktorów czy inżynierów produkcji. Pojawią się też oferty pracy sezonowej – głównie przy zbiorach owoców, dla młodzieży zainteresowanej pracą wakacyjną, ponadto dla opiekunów osób starszych czy dla personelu sprzątającego. W sumie wystawcy zaproponują ponad 1500 ofert pracy, zarówno dla osób z niskimi, jak i wysokimi kwalifikacjami. Nie zabraknie również propozycji poprzedzających drogę do zatrudnienia, w tym ciekawa propozycja gości z Małopolski z projektem Career Turn dedykowanym m.in. osobom do 25. roku życia bez wyższego wykształcenia, osobom po 45. roku życia, mamom wracającym na rynek pracy po urodzeniu dziecka czy nauczycielom zwolnionym z pracy w ostatnim roku – mówi Agnieszka Walawska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Dzierżoniowie.

Oferty pracy i inne formy wsparcia PUP

Swoje stoiska podczas Targów Pracy będzie miał też PUP. Będą na nich dyżurować specjalistki do spraw programów realizowanych w urzędzie (PO WER i RPO WD). Będą informować o różnych formach wparcia, z jakich osoby bezrobotne mogą skorzystać, a jest to szeroki wachlarz propozycji: od pośrednictwa pracy i poradnictwa zawodowego rozpoczynając po staże, prace interwencyjne, szkolenia, a dla młodych także bony stażowe, szkoleniowe, czy na zasiedlenie kończąc. Ponadto środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Oczywiście nie zabraknie też ofert pracy, które ma w bazie PUP.

Nie masz CV, pomożemy je przygotować

– Serdecznie zapraszam także do naszego punktu konsultacyjnego CV, na którym zarówno doradcy PUP, jak i partnera tego wydarzenia OHP, nie tylko sprawdzą, czy nasze CV jest ok, ale także – jeśli okaże się, że dana osoba nie ma jeszcze profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych, pomogą je stworzyć. Ważne tylko, aby osoby przyszły ze spisaną, choćby odręcznie, historią swojej edukacji i zatrudnienia oraz szkoleń i kursów, jakie odbyli i posiadanymi kwalifikacjami. Na stoisku będzie też dostępny fotograf, który wykona profesjonalne zdjęcie do dokumentów. Gotowe CV doradcy wydrukują oraz nagrają na pendrivy, aby można je było także uaktualniać i drukować w późniejszym czasie – zachęca dyrektorka PUP.

Wsparcie przedsiębiorczości

Natomiast dla osób, które myślą o założeniu własnej firmy lub już ją prowadzą i szukają porad od specjalistów, będzie czekała strefa wsparcia przedsiębiorczości, a w niej eksperci Państwowej Inspekcji Pracy, Urzędu Skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a także Funduszu Poręczeń Kredytowych Powiatu Dzierżoniowskiego i Agroreg SA z ciekawą propozycją dodatkowych środków na podnoszenie kwalifikacji zarówno dla prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, jak i zatrudniających pracowników.