herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Trwają matury

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Ponad 280.000 absolwentów szkół ponadgimnazjalnych w całym kraju 4 maja przystąpiło do matury. W powiecie dzierżoniowskim jest to 635 osób.

Ogółem szkoły prowadzone przez Powiat ukończyło 558 osób. Na zdawanie matury zdecydowało się 478. Dołączyło do nich kolejnych 157 osób, wśród których znaleźli się absolwenci z lat poprzednich, ale nie tylko ci, którzy matury nie zdali lub nie podeszli do jej zdawania, lecz także ci, którzy postanowili swoje wyniki poprawić.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bielawie maturę zdają 42 osoby, w I Liceum Ogólnokształcącym w Dzierżoniowie – 125 osób, w II Liceum Ogólnokształcącym w Dzierżoniowie – 197 osób, w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia zawodowego w Bielawie – 58 osób, w Zespole Szkół nr 1 w Dzierżoniowie – 78 osób, Zespole Szkół nr 2 w Dzierżoniowie – 23 osoby, w II LO dla dorosłych przy ZS nr 2 w Dzierżoniowie – 4 osoby, w Zespole Szkół nr 3 w Dzierżoniowie – 93 osoby oraz w Zespole Szkół w Pieszycach – 15 osób.

Matury potrwają do 24 maja. Sesja poprawkowa zaplanowana została na drugą połowę sierpnia. Maturę poprawiać mogą zdający jedynie w przypadku, gdy nie zaliczyli egzaminu tylko z jednego przedmiotu w części ustnej albo w części pisemnej.