herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Świetny sezon dla zawodników Dzierżoniowskiego Juniora

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Rok 2020 i cały ostatni sezon w każdej dyscyplinie sportowej dyktowany był obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa. Nie przeszkodziło to jednak w osiąganiu świetnych wyników wśród zawodników Dzierżoniowskiego Miejskiego Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „JUNIOR” Dzierżoniów.

Zawodnicy i trenerzy MULKS JUNIOR Dzierżoniów po zakończeniu jednego z turniejów.

Zdobycie 90 punktów w punktacji Sporty Młodzieżowego Ministerstwa Sportu uplasowało klub na pierwszym miejscu w Dzierżoniowie i trzecim w Powiecie Dzierżoniowskim.

Udało się zorganizować pierwsze w historii klubu zawody najwyższej rangi w kraju – XXVIII Mistrzostwa Polski Seniorek w zapasach, w których udało się zdobyć 5 miejsce. Klub był również gospodarzem Drużynowych Mistrzostw Polski Województw Kadetek w zapasach. Sezon przyniósł również cykliczne rywalizacje w IX Ogólnopolskim Turnieju NO GI FIGHT oraz XX Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym z okazji Odzyskania Niepodległości. W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski klub wywalczył 4 miejsce.

Cztery zawodniczki z klubu MULKS Junior Dzierżoniów zostały zakwalifikowane do Kadry Narodowej w zapasach na rok 2021. Mogą się one pochwalić między innymi Brązowym medalem Mistrzostw Polski Seniorek w zapasach 72 kg (Paulina Martyka), Mistrzostwem Polski Juniorek w zapasach 53 kg (Sylwia Martyka), Złotym medalem Mistrzostw Polski Młodziczek w sumo 60 kg (Wiktoria Szeliga) oraz brązowym medalem Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w zapasach 49 kg (Milena Sawka).

Pełna lista zdobytych przez zawodników medali i tytułów

Na co dzień w klubie trenuje 50 osób z całego Powiatu Dzierżoniowskiego w trzech sekcjach sportowych: zapasy, sumo oraz mieszane sztuki walki z Brazyliskim Jiu Jitsu. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy: Norbert Warchoł, Stanisław Warchoł, Oskar Czop oraz Marzena Martyka. W klubie trenować mogą również dorośli, a szczegółowe informacje na temat klubu i treningów można znaleźć na facebookowym profilu MULKS JUNIOR Dzierżoniów: https://bit.ly/2MFMALB.