herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Święto Seniorów

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Bielawie i jego filii w Niemczy w dniach 15 i 16 października obchodzili Dzień Seniora. Była to okazja do życzeń, podziękowań i dobrej zabawy.

Uroczystość w Domu Pomocy Społecznej w Niemczy rozpoczęła dyrektor ośrodka Renata Giża, która przywitała mieszkańców i przybyłych gości. Spotkanie uświetnili swoją obecnością przedstawiciele gminy Niemcza oraz starosta Janusz Guzdek, który przywiózł pensjonariuszom słodycze i złożył życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia oraz zrozumienia i wdzięczności od najbliższych.

Podczas tegorocznego święta mieszkańcy obejrzeli występ w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Łagiewnikach. Były też wspólne zabawy i konkursy przygotowane przez pracowników placówki. Na koniec zespół „Grodzianie” z Niemczy poderwał seniorów do tańca.

Pracownicy DPS-u zadbali o to, by ten dzień był pogodny dla seniorów. Nie brakowało żartów, ciepłej atmosfery i poczęstunku, a także podziękowań dla najbardziej aktywnych seniorów.

W Domu Pomocy Społecznej w Bielawie i jego filii w Niemczy przebywa obecnie 125 osób. Ośrodek zapewnia kompleksowe wsparcie osobom starszym i niepełnosprawnym w powiecie dzierżoniowskim.