herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Trenuj z wojskiem

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Kłodzku zachęca do uczestnictwa w kolejnej edycji projektu "Trenuj z wojskiem - sam i w grupie", którego celem jest zdobycie podstawowych umiejętności obronnych i wojskowych.

grafika promująca artykuł "trenuj z wojskiem"

Szkolenie dedykowane jest do wszystkich osób ze środowiska cywilnego w wieku od 15 do 65 lat z polskim (tylko) obywatelstwem. Plan szkolenia zakłada zdobycie umiejętności takich jak posługiwanie się bronią, strzelanie, przetrwanie, zachowanie podczas alarmów, walki w bliskim kontakcie, pomocy przedmedycznej.

Obecna edycja projektu jest nastawiona przede wszystkim na zorganizowane grupy, np. urzędy, zakłady pracy, stowarzyszenia oraz innych zainteresowanych.

Szkolenia są bezpłatne, prowadzone przez wykwalifikowanych wojskowych instruktorów. Format zakłada jednodniowe 8 godzinne szkolenia w całej Polsce, co sobotę począwszy od 9 września do 28 października.

Na szkolenie można się zgłosić w każdej chwili i w dowolny sposób – wystarczy imię i nazwisko, wiek oraz kontakt. Grupy mogą zgłaszać ich liderzy i opiekunowie. Podczas szkolenia zapewniona jest ubezpieczenie i wyżywienie.


Harmonogram „Trenuj z wojskiem – sam i w grupie” na terenie Dolnego Śląska:

7.10,2023 r. – Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych Wrocław;

14.10.2023 r. –  Akademia Wojsk Lądowych Wrocław.

 

Koordynatorzy:

Akademia Wojsk Lądowych Wrocław – ppłk Tomasz Słotwiński
tel. 261 658 272 email: trenujzwojskiem@awl.edu.pl

Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych Wrocław – kpt Tomasz Margas
tel. 261 567 144 email: t.margas@ron.mil.pl

Więcej informacji