herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

„Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

1 marca w Dzierżoniowie odbył się „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Organizowana w kilkuset miastach w Polsce impreza po raz szósty została zorganizowana w Dzierżoniowie.

Bieg miał charakter symboliczny, a jego głównym celem było upamiętnienie polskich żołnierzy działających w ramach powojennego podziemia antykomunistycznego.

Równo o godzinie 12:00 uczestnicy Biegu wyruszyli na trasę o długości 1963 metrów, która wiodła ulicami: Rynek, Klasztorna, Garncarska, Przedmieście, Krasickiego do Ronda przy Synagodze, plantami wzdłuż murów obronnych, przecinając ulice: Kościelną, Ząbkowicką, Miodową, a dalej ulicą Bohaterów Getta i powrót na Rynek.

Po zamknięciu list startowych okazało się, że do udziału w Biegu zapisało się 220 osób. Dla pierwszych 160 zapisanych osób przewidziano pakiety startowe zawierające pamiątkową koszulkę, opaskę na rękę, komiks, kartę podarunkową do wykorzystania w serwisie Wolne Dźwięki oraz broszury informacyjne. Natomiast na mecie uczestnikom wręczono okolicznościowe medale. Po skończonym biegu na każdego czekała smażona kiełbasa oraz gorąca herbata.