herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Trwa strajk nauczycieli

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Spośród 10 szkół powiatowych w strajku uczestniczy 9. Do protestu przystąpiło w sumie 136 nauczycieli, a gotowość do pracy zgłosiło 29, którzy pod opieką mają 71 uczniów – tak sytuacja wyglądała o godz. 9.00, a zapoznał się z nią osobiście starosta Grzegorz Kosowski.

W akcji strajkowej biorą udział wszystkie szkoły średnie, a więc I i II Liceum Ogólnokształcące w Dzierżoniowie, Zespoły Szkół nr 1, nr 2 i nr 3 w Dzierżoniowie, Zespół Szkół Ogólnokształcących oraz Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie, a także Zespół Szkół w Pieszycach.

Natomiast spośród dwóch ośrodków szkolno-wychowawczych protest trwa tylko w Dzierżoniowie, a ośrodek w Piławie Górnej nie strajkuje.

– Zdecydowana większość nauczycieli strajkuje, a młodzież została w domu. Zdarzają się jednak przypadki, że nauczyciele gotowi do pracy umówili się z uczniami na powtórkę materiału do matury – relacjonuje starosta Grzegorz Kosowski, który osobiście odwiedził kilka szkół. – W szkołach obecnie jest spokojnie, dyrektorzy nie zgłaszają problemów, ale monitorujemy sytuację na bieżąco. Mamy nadzieję, że strajk nie potrwa długo, ale gdyby przeciągnął się do egzaminów gimnazjalnych, jesteśmy do nich przygotowani.

Czytaj też: Samorządy nie oszczędzają na oświacie