herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Uroczyste wręczenie Jackowi Mickiewiczowi Tytułu Honorowego „Ambasador Powiatu Dzierżoniowskiego”

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

21 grudnia 2021 roku na wniosek pieszyckiego samorządu Rada Powiatu Dzierżoniowskiego postanowiła przyznać Jackowi Mickiewiczowi tytuł honorowy "Ambasador Powiatu Dzierżoniowskiego". Obecnie nadszedł czas jego uroczystego wręczenia.

Pamiątkową statuetkę nowy ambasador odbierze w najbliższą sobotę 18 czerwca o godzinie 19:20 w Parku Miejskim w Pieszycach. W ceremonii wręczenia, która stanowić będzie część obchodów tegorocznych Dni Pieszyc, wezmą udział między innymi: starosta dzierżoniowski Grzegorz Kosowski, przewodniczący Rady Powiatu Jacek Grzebieluch, burmistrz Pieszyc Dorota Konieczna Enozel oraz oczywiście laureat tytułu honorowego.

Przypomnijmy, że Jacek Mickiewicz to wybitny pieszycki kolarz szosowy, który w czasie swoich wyścigów zwiedził niemal każdy kontynent na świecie. Powiat Dzierżoniowski reprezentował z sukcesami podczas wyścigów w takich krajach jak: Japonia, Malezja, Stany Zjednoczone, Australia czy Maroko.

Oczywiście już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców, nie tylko Pieszyc, ale całego powiatu dzierżoniowskiego, do wzięcia udziału w tej uroczystości. W szczególny sposób zapraszamy miłośników dwóch kółek do odwiedzenia w tym dniu pieszyckiego parku na rowerach. Do zobaczenia w sobotę 18 czerwca w Pieszycach.