herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

VII Mały Festiwal Filmów „Ty i Ja”

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Piławie Górnej w czwartek 6 września zaprosił mieszkańców powiatu na festiwal filmów opowiadających o życiu osób niepełnosprawnych. Honorowy patronat nad imprezą objął starosta dzierżoniowski Janusz Guzdek.

Mały Festiwal Filmów „Ty i Ja” co roku organizowany jest w ramach Europejskiego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja” w Koszalinie. Celem imprez jest integracja środowisk osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem poprzez sztukę filmową. Motywem przewodnim tegorocznej edycji była rodzina, a jego hasło brzmiało „Rodzina bez retuszu”.

Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Licznie zgromadzona publiczność w sali kinowej ośrodka kultury w Piławie Górnej obejrzała sześć filmów. W przerwie między nimi swoje zdolności taneczne i wokalne zaprezentowali uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piławie Górnej oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Organizatorami Małego Festiwalu Ty i Ja byli: Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego w Piławie Górnej, funkcjonujący przy nim Warsztat Terapii Zajęciowej oraz Miejski Ośrodek Kultury i Biblioteka w Piławie Górnej. Patronat honorowy nad imprezą objęli: starosta dzierżoniowski Janusz Guzdek i burmistrz Piławy Górnej Zuzanna Bielawska.