herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Warsztaty dla nauczycieli z branży budowlanej

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W pracowni multimedialnej oraz hali warsztatowej Inkubatora efektywności energetycznej w budownictwie Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie 24 listopada odbyły się konferencja i zajęcia warsztatowe dla nauczycieli branży budowlanej regionu wałbrzyskiego, których tematem były nowoczesne materiały i technologie stosowane w budownictwie.

Pierwszą część poświęconą zainicjowaniu Sieci Współpracy i Samokształcenia dla nauczycieli z branży budowlanej poprowadziła Małgorzata Reichel, konsultant DODN ds. kształcenia zawodowego.

W drugiej części przedstawiciele firmy BOLIX SA – Adrian Gawroński, regionalny dyrektor sprzedaży oraz Dawid Uchman, zastępca regionalnego dyrektora sprzedaży ds. inwestycji – przybliżyli uczestnikom Program Narodowej Kampanii Jakości Ociepleń Budynków.

W warsztatach uczestniczyło kilkunastu nauczycieli reprezentujących szkoły zawodowe kształcące w branży budowlanej z Ząbkowic, Kłodzka, Świdnicy, Wałbrzycha oraz Bielawy. Bielawską szkołę reprezentowali: Katarzyna Bujnowska, Grzegorz Błachut, Grzegorz Raganowicz oraz dyrektor Ireneusz Rutowicz.

Ze względu na duże zainteresowanie tematyką warsztatów, obszerność tematyki oraz bardzo przekonywujący sposób przekazu, zaplanowano kontynuację warsztatów prowadzonych przez przedstawicieli firmy BOLIX SA. Planowane są także warsztaty z innymi wiodącymi firmami branży budowlanej.

warsztaty budowlane 1

Szkolenie stało się też świetną okazją do zaprezentowania bielawskiej bazy do kształcenia w zawodach branży budowlanej oraz do nawiązania współpracy z nauczycielami z innych szkół.

 – Warsztaty budowlane prowadzone przez firmę BOLIX SA są kolejnym przykładem dobrej współpracy pomiędzy szkołą i przedsiębiorstwem, przede wszystkim w celu lepszego przygotowania do wejścia na rynek naszych absolwentów, wyposażonych w wiedzę i umiejętności o najnowszych technologiach i materiałach w branży budowlanej – stwierdza dyrektor szkoły Ireneusz Rutowicz.

Szkolenie zostało zorganizowane przez Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu – filia w Wałbrzychu we współpracy z firmą BOLIX SA oraz Zespołem Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie.