herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Wspaniałe szopki na Boże Narodzenie

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Powiatowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych został rozstrzygnięty. We wtorek 20 grudnia, podczas sesji Rady Powiatu zostały wręczone nagrody laureatom konkursu.

– Konkurs odbywa się już po raz piętnasty. Największym powodzeniem cieszy się wśród uczniów szkół podstawowych, którzy chętnie wymyślają i tworzą niepowtarzalne szopki, często przy wsparciu rodziców – mówi Alicja Hromada, dyrektor Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie. – Decyzja o wzięciu udziału w konkursie daje możliwość wspólnego spędzania czasu dla dzieci, ich rodziców, a nierzadko dziadków. I w taki oto piękny sposób łączy się ze sobą kultywowanie pięknej bożonarodzeniowej tradycji z rozbudzaniem inwencji twórczej i wzmacnianiem tożsamości rodziny.

W kategorii szkół podstawowych do dzierżoniowskiego starostwa zostały przyniesione 62 szopki. Jury, w którego skład weszli: Alicja Hromada, Wiesław Jasiński, Adrianna Rzeszótko, Iwona Swendrak – Zając i Beata Stefańczyk, miało niełatwe zadanie. Szopki były wykonane najróżniejszą techniką, z dużą starannością i pomysłowością. Ostatecznie jury postanowiło przyznać pierwsze miejsce ex aequo Milenie Bielskiej z SP w Jaźwinie i Paulinie Sałackiej z SP w Mościsku. Drugie miejsce zdobył Dominik Korman z SP nr 3 w Dzierżoniowie, a trzecie miejsce ex aequo otrzymały Nadia Sadek z ESP nr 7 w Bielawie i Agata Kozak z SP w Jaźwinie. W tej kategorii jurorzy przyznali również wyróżnienia, które odebrali: Piotr Stawicki i Małgorzata Stawicka z SP ZSSS w Dzierżoniowie oraz Hubert Czyszczoń z SP w Niemczy.

W kategorii szkół gimnazjalnych na konkurs wpłynęło siedem szopek. Szopki były tak piękne, że jurorzy zadecydowali przyznać dwa równorzędne pierwsze miejsca, a otrzymali je Anna Kowalczyk i Aleksander Korman z ZG nr 3 w Dzierżoniowie. Natomiast drugie miejsce zdobył Jakub Rudzki z Gimnazjum w ZSSS w Dzierżoniowie.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zgłoszone zostały tylko dwie szopki. Ich autorzy – Jan Ligęza z II LO w Dzierżoniowie i Roman Poznański z SOSW w Piławie Górnej – otrzymali równorzędne drugie miejsce.