herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Wśród najlepszych na Dolnym Śląsku

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Cztery organizacje pozarządowe z powiatu dzierżoniowskiego znalazły się w gronie 100 najlepszych organizacji na Dolnym Śląsku nagrodzonych w konkursie „Aktywni na 100%”.

Organizatorem konkursu była Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych, która z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę postanowiła nagrodzić 100 lokalnych organizacji z Dolnego Śląska działających na rzecz swoich społeczności.

W gronie laureatów konkursu „Aktywni na 100 %” znalazły się cztery organizacje pozarządowe z naszego powiatu: Stowarzyszenie Nowa Nadzieja w Bielawie, Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie, Stowarzyszenie „Podróż w dorosłe życie” działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Piławie Górnej oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Gilowie „Szkoła z Baśni”.

Wręczenie nagród nastąpiło podczas IV Dolnośląskiego Kongresu Obywatelskiego, który odbył się 4 października w Krzyżowej. Laureatów uhonorował marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Konkurs miał na celu promocję stowarzyszeń i fundacji szczególnie zasłużonych dla animacji i rozwoju społeczności lokalnych na terenie województwa dolnośląskiego. Był on też okazją do wspólnego przeżywania i okazywania radości z życia w niepodległym państwie.