herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Wyniki naboru do szkół ponadgimnazjalnych

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Absolwenci gimnazjum znają już wyniki rekrutacji do szkół. Jak wybierali? Które szkoły i kierunki kształcenia cieszyły się największym zainteresowaniem?

26 lipca zakończył się pierwszy etap naboru do szkół ponadgimnazjalnych. Do 31 sierpnia potrwa rekrutacja uzupełniająca. Jak do tej pory wybierali uczniowie ostatnich klas gimnazjów?

Najwięcej podań trafiło do II Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie. Szkoła przyjęła 146 osób, ma jeszcze tylko 4 wolne miejsca.
Jak wygląda sytuacja w pozostałych liceach? Niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się I LO w Dzierżoniowie, które przyjęło 104 osób i ma jeszcze 16 wolnych miejsc. Natomiast do LO w Bielawie przyjęto 34 absolwentów gimnazjów, a wolnych miejsc zostało 50.

Spośród szkół zawodowych uczniowie najchętniej wybierali Ekonomik, czyli Zespół Szkół nr 3 w Dzierżoniowie. Placówka przyjęła 115 osób i zostało w niej 5 wolnych miejsc.
Równie dużym zainteresowaniem cieszy się Radiobuda, czyli Zespół Szkół nr 1 w Dzierżoniowie. Szkoła przyjęła 96 osób i dysponuje jeszcze 23 miejscami.
Zespół Szkół nr 2 w Dzierżoniowie przyjął 74 uczniów, ale może przyjąć jeszcze 76.
W Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie do tej pory przyjęto 55 uczniów, ale szkoła ma jeszcze 35 miejsc.
Natomiast w Zespole Szkół w Pieszycach przyjęto 36 osób, a wolnych miejsc zostało 24.

– W rekrutacji na rok szkolny 2018/2019 największym zainteresowaniem cieszyły się szkoły zawodowe, do których przyjęto 364 osoby, w tym 326 do techników. Najchętniej uczniowie wybierali naukę w zawodzie technik informatyk i technik logistyk – mówi Alicja Hromada, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.
– Natomiast do liceów do tej pory przyjęto 276 osób. Najbardziej oblegane były klasy o profilu biologiczno-chemicznym i matematyczno-technicznym.

Wszystkich uczniów, którzy chcieliby jeszcze skorzystać z wolnych miejsc, zapraszamy do sekretariatów szkół oraz na stronę https://dolnoslaskie.edu.com.pl/, gdzie dostępna jest oferta szkół oraz informacja o liczbie wolnych miejsc.