herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Wyniki naboru do szkół ponadgimnazjalnych

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Zakończyła się podstawowa tura naborów do szkół ponadgimnazjalnych. Od dzisiaj, tj. 19 lipca rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca.

Największym zainteresowaniem w powiecie dzierżoniowskim cieszyło się II Liceum Ogólnokształcące w Dzierżoniowie. Obecnie przyjętych zostało 131 uczniów, ale dla kolejnych 13 są jeszcze wolne miejsca.

A jak poradziły sobie inne licea? I Liceum Ogólnokształcące przyjęło 109 uczniów, wolne miejsca czekają jeszcze na 11 osób. Natomiast do Liceum Ogólnokształcącego w Bielawie przyjęto 33 absolwentów gimnazjów. Wolnych miejsc jest aż 39.

Spośród zespołów szkół uczniowie najchętniej podania składali do Zespołu Szkół nr 3 (Ekonomik) w Dzierżoniowie. Szkoła przyjęła 121 osób, ale ma jeszcze 29 wolnych miejsc. Zespół Szkół nr 1 (Radiobuda) w Dzierżoniowie pozytywnie rozpatrzył 108 podań. Szkoła dysponuje jeszcze 18 miejscami. Zespół Szkół nr 2 w Dzierżoniowie przyjął 102 uczniów, ale może przyjąć jeszcze 34. W Bielawie w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego od nowego roku szkolnego naukę rozpocznie 65 uczniów. Szkoła ma jeszcze miejsca dla 25. Natomiast w Zespole Szkół w Pieszycach przyjęto 22 osoby, a placówka może przyjąć kolejnych osiem.

Wszystkich uczniów, którzy chcieliby jeszcze skorzystać z wolnych miejsc zapraszamy do sekretariatów szkół oraz na stronę dolnoslaskie.edu.com.pl/kandydat/app/, gdzie znajdują się szczegóły dotyczące naborów, a lista wolnych miejsc jest na bieżąco aktualizowana.