herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Z komputerem na ty

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Już po raz dwunasty najlepsi informatycy-gimnazjaliści uczestniczyli w Powiatowym Konkursie Informatycznym „Z komputerem na ty”, który odbył się 7 marca w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie.

W zmaganiach wzięło udział 20 uczniów z: Gimnazjum nr 2, Zespołu Szkół Ogólnokształcących oraz Zespołu Szkół Społecznych w Bielawie, Gimnazjum nr 1 i nr 3 oraz Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek Dzierżoniowie, a także z Gimnazjum w Łagiewnikach.

Uczniowie wykazali się dużymi umiejętnościami w obsłudze komputerów oraz szerokim zakresem wiadomości informatycznych. W trakcie trwania konkursu uczestnicy rozwiązywali test teoretyczny i wykonywali zadania praktyczne.

W konkursie drużynowym na prezentację multimedialną pt. „Historia rozwoju komputerów” zwyciężył Zespół Szkół Społecznych z Bielawy. Natomiast laureatami konkursu indywidualnego zostali: Jakub Gowarzewski z Gimnazjum nr 2 w Bielawie (I m.), Wojciech Strycharz z Gimnazjum nr 1 w Dzierżoniowie (II m) oraz Dorian Szlachcic z Gimnazjum w Łagiewnikach (III m.).

W trakcie przerwy młodzież zwiedzała szkołę, pracownie zawodowe oraz uczestniczyła w pokazie drukarki 3D.

Konkurs odbył się przy wsparciu z grantu oświatowego Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.