herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

„Trafny wybór = dobra przyszłość”

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

II edycja Powiatowej Debaty Zawodoznawczej odbyła się 2 marca w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie. W tym roku hasłem spotkania był „Trafny wybór = dobra przyszłość”.

W debacie uczestniczyli uczniowie gimnazjów z terenu powiatu dzierżoniowskiego wraz z nauczycielami, młodzież ZSiPKZ w Bielawie, radna Rady Powiatu Dzierżoniowskiego Irena Skibniewska-Kozak, dyrektor Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie Alicja Hromada, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Dzierżoniowie Agnieszka Walawska oraz jej zastępczyni Monika Zawilak. Pojawili się też pracodawcy reprezentujący różne branże: fototechniczną – Grażyna Kotasek „Foto-Techni-Color” Zakład Fotograficzny, przedsiębiorczość – Stanisław Jurcewicz BARL Bielawa, informatyczną – Leszek Szczakowski KOPNET i mechaniczną – Paweł Gogolewski DRG Agro Group.

Podczas spotkania młodzież i pracodawcy wymienili się informacjami na temat wzajemnych oczekiwań, możliwości podejmowania własnej przedsiębiorczości oraz podzielili się spostrzeżeniami o lokalnym rynku pracy.