herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Za nami etap powiatowy OKR-u

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Pięć osób będzie reprezentować powiat dzierżoniowski w eliminacjach rejonowych 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Tak zdecydowało jury po wysłuchaniu wszystkich prezentacji konkursowych.

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski to impreza otwarta skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz osób dorosłych. We wtorek 22 marca odbyły się eliminacje miejsko-powiatowe 61. edycji tego konkursu.

W konkursie wzięło udział 10 osób. Prezentacje uczestników oceniało jury w składzie: Jolanta Maniecka, Beata Gil i Jarosław Raś.

W Turnieju Recytatorów po wysłuchaniu 8 uczestników jury przyznało nagrody oraz zakwalifikowało do kolejnego etapu Weronikę Krystek (I Liceum Ogólnokształcące w Dzierżoniowie), Zuzannę Wrabec (Liceum Ogólnokształcące im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu), Agnieszkę Piskorowską (Teatr na Lewą – Miejska Biblioteka Publiczna Centrum Kultury w Pieszycach) i Justynę Łyżwę (I Liceum Ogólnokształcące w Dzierżoniowie).
Natomiast wyróżnienia otrzymali: Krystian Kubiak (Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bielawie), Anna Charczyńska (II Liceum Ogólnokształcące w Dzierżoniowie) i Michał Swancar (Zespół Szkół nr 3 Dzierżoniowie).

W turnieju Wywiedzione ze Słowa jurorzy nie przyznali nagrody, a w Turnieju Poezji Śpiewanej otrzymała ją wraz z kwalifikacją do udziału w kolejnym etapie Żaneta Kwiatek (I Liceum Ogólnokształcące w Dzierżoniowie).

Eliminacje rejonowe odbędą się 20 kwietnia w Teatrze w Świdnicy, ul. Rynek 43.

Etap miejsko-powiatowy 61. OKR-u wspólnie zorganizowali Dzierżoniowski Ośrodek Kultury oraz Wydział Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.