Blisko 2 700 uczniów szkół ponadpodstawowych i ośrodków specjalnych prowadzonych przez Powiat Dzierżoniowski zakończyło rok szkolny 2025/2026, rozpoczynając upragnione wakacje.

26 czerwca w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Dzierżoniowski odbyły się uroczyste zakończenia roku szkolnego 2025/2026. Dla uczniów był to dzień podsumowań, odbioru świadectw oraz rozpoczęcia letniego wypoczynku. Szkolne apele były także okazją do podziękowania dyrektorom, nauczycielom i wszystkim pracownikom oświaty za ich codzienną pracę oraz zaangażowanie w kształcenie i wychowanie młodzieży.

W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele Powiatu Dzierżoniowskiego: wicestarosta Andrzej Bolisęga, członkini Zarządu Powiatu Bernadetta Szczypka, sekretarz powiatu Izabela Szygudzińska, przewodnicząca Komisji Edukacji i Kultury Rady Powiatu Dzierżoniowskiego Iwona Cegiełka, radna Rady Powiatu Dzierżoniowskiego Małgorzata Greiner oraz dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie Alicja Hromada.

Tradycyjnie podczas zakończenia roku wyróżniono uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Stypendium Starosty Dzierżoniowskiego „Złoty Prymus”, przeznaczone dla uczniów liceów i techników, otrzymało 231 osób, natomiast tytuł „Złotej Nadziei”, przyznawany uczniom branżowych szkół I stopnia, trafił do 16 laureatów.
Powiat Dzierżoniowski od lat inwestuje w rozwój młodych talentów. W 2026 roku na programy stypendialne „Złoty Prymus”, „Złota Nadzieja” i „Złoty Talent” przeznaczono łącznie 121 300 zł. Z tej kwoty 111 300 zł przeznaczono na stypendia wręczone podczas zakończenia roku szkolnego, natomiast pozostałe środki zostaną wykorzystane na przyznanie stypendiów „Złoty Talent” uczniom wyróżniającym się wybitnymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi i sportowymi.

Wszystkim życzymy bezpiecznych, słonecznych i pełnych niezapomnianych wrażeń wakacji.
POWIAT 












