herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Zapraszamy na sesję Rady Powiatu

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Turystyka w powiecie dzierżoniowskim będzie głównym tematem XX wyjazdowej sesji Rady Powiatu, która odbędzie się 31 maja w Arboretum w Wojsławicach. Początek obrad zaplanowano na godz. 10.30.

Podczas majowej sesji o „Planach na realizację turystyki w powiecie dzierżoniowskim” będzie mówił przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie Tomasz Dudlej. Burmistrz Niemczy Grzegorz Kosowski omówi rynek turystyczny w swojej gminie, a przedstawiciel Stowarzyszenia GEOPARK Przedgórze Sudeckie Robert Tarka powie w jaki sposób Geopark może przyczynić się do przedstawienia wspólnej oferty turystycznej Przedgórza Sudeckiego. Natomiast dyrektor Arboretum w Wojsławicach prof. Tomasz Nowak oraz inspektor Hanna Grzeszczak-Nowak przedstawią koncepcję aktywizacji turystycznej regionu.

W dalszej części obrad radni dowiedzą się jak postępują prace przygotowawcze do obchodów 1000-lecia obrony Niemczy. Na ten temat opowiedzą Andrzej Kukuła i Renata Kukuła z Niemczańskiego Ośrodka Kultury.

Ponadto w części roboczej radni podejmą uchwały w sprawach zmian w budżecie, przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej Powiatu Dzierżoniowskiego oraz delegowania radnych do pracy w Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku, a także przyjmą stanowisko w sprawie wspierania obchodów Milenium Obrony Grodu Niemcza 1017-2017.

Porządek obrad Rady Powiatu.