herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Zbadaj swoje serce

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W najbliższych miesiącach do 100 miast w Polsce zawita specjalny kardiobus, w którym będzie można bezpłatnie wykonać badanie EKG i pomiar ciśnienia oraz sprawdzić wskaźnik BMI. Do Dzierżoniowa kardiobus przyjedzie 28 listopada.

Fundacja NEUCA, dzięki której mieszkańcy Dzierżoniowa mogli w tym roku skorzystać z bezpłatnych badań spirometrycznych, zaproponowała kolejną akcję. Tym razem Polacy będą mogli sprawdzić stan zdrowia swojego serca oraz poszerzyć wiedzę na temat chorób kardiologicznych. Dlaczego takie badania? Ponieważ, jak wynika z badań statystycznych choroby układu sercowo-naczyniowego stanowią prawie 50% przyczyn zgonów w Polsce. Warto więc zadbać o zdrowie i skorzystać z badań.

W trakcie każdej wizyty, na miejscu obecny będzie wykwalifikowany personel medyczny, który dokona pomiarów i udzieli fachowych porad w zakresie profilaktyki chorób serca.

Kardiobus będzie stacjonował w Dzierżoniowie przy ulicy Poprzecznej między godzinami 10.00 a 16.00. Udział w badaniu jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy. Można je dokonać w ciągu czternastu dni przed planowanym badaniem w Przychodni Pro Familia przy ul. Poprzecznej 16.

Aby uzyskane wyniki były jak najbardziej miarodajne na godzinę przez badaniem należy nie pić kawy i nie palić papierosów, ponieważ przyspieszają one pracę serca.