herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Zostań właścicielem pałacu u podnóża malowniczych Gór Sowich

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Powiat Dzierżoniowski oferuje do sprzedaży szesnastowieczny pałac wraz z otaczającym go terenem o łącznej powierzchni ponad półtora hektara oraz pozostałymi zabudowaniami. Obiekt znajduje się w samym centrum Bielawy i jest pięknie położony w sąsiedztwie parku miejskiego.

Od zakończenia II Wojny Światowej w pałacu mieściły się placówki edukacyjne. Nowy właściciel może jednak nadać obiektowi zupełnie nową funkcję, ponieważ Pałac jest doskonałym obiektem na przykład na działalność hotelową i turystyczną.

Atrakcyjność miejsca zwiększa rozwijający się gospodarczo i turystycznie region południa Dolnego Śląska oraz bliskość Wrocławia, drogi krajowej nr 8 i autostrady A4, a także granicy z Czechami.

Zarząd Powiatu Dzierżoniowskiego zaprasza więc do udziału w II przetargu ustnym nieograniczonym dotyczącym sprzedaży Bielawskiego pałacu.
Cena wywoławcza wynosi 1.700.000 zł netto. Kupującemu przysługuje upust w wysokości 50% wylicytowanej ceny sprzedaży, z zachowaniem proporcji wartości części zabytkowej nieruchomości, więc ostateczna wartość zakupu może oscylować w okolicy 980.000 zł.

Wadium w wysokości 200.000 zł należy wpłacić do 21 lipca.
Szczegółowe informacje na temat obiektu i przetargu znajdują się na stronie pow.dzierzoniow.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.

Link do ogłoszenia o przetargu w Biuletynie Informacji Publicznej