Powiat Dzierżoniowski


Szukaj w serwisie:

Strona startowa Archiwum: Wrzesień 2019


Gratulacje dla wicewojewody dolnośląskiego

Korzystając z zaproszenia na sesję Rady Miejskiej Dzierżoniowa, starosta Grzegorz Kosowski złożył gratulacje Jarosławowi Kresie, który od 1 września 2019 roku pełni funkcję wicewojewody dolnośląskiego.

Jezioro i Góry Sowie – widok online

Widok na urokliwy zakątek powiatu dzierżoniowskiego dostępny w każdej chwili i w dodatku „na żywo”? Od kilku tygodni jest to możliwe.

Rajd przez Góry Sowie

Pieczone ziemniaki, grochówka, górskie spacery i świetna zabawa, czyli 21. Rajd Pieczonego ziemniaka za nami. Sobota 28 września w Górach Sowich upłynęła pod hasłem, wspólnie maszerujemy i biesiadujemy na mecie, czyli Przełęczy Walimskiej.

Znaleziono rower górski

Biuro Rzeczy Znalezionych przy Starostwie Powiatowym w Dzierżoniowie informuje, iż w dniu 20 września 2019 r. w Dzierżoniowie, na ulicy Batalionów Chłopskich pomiędzy posesją 84 a 86 znaleziono rower typu „górski”.

Konkursy o Górach Sowich

Interesujesz się tematyką Gór Sowich, a zagadnienia dotyczące ochrony środowiska nie są ci obce? Weź udział w konkursach i wygraj nagrody o łącznej wartości blisko 20 000 zł!

Co na weekend w powiecie dzierżoniowskim?

Pierwszy weekend tegorocznej jesieni przed nami, a wraz z nim wiele interesujących wydarzeń, które odbędą się w naszym regionie. Chcesz ciekawie spędzić wolny czas, koniecznie zapoznaj się z zebranymi przez nas propozycjami.

Warsztaty z Katarzyną Bosacką

Jeśli lubicie ciastka i to w dodatku własnoręcznie wypieczone, nie przegapcie warsztatów z Katarzyną Bosacką. Spotkanie ze znaną dziennikarką kulinarną odbędzie się 27 września w Bibliotece Publicznej Gminy Dzierżoniów.

Uratuj życie – przecież masz to we krwi

27 września w Dzierżoniowie odbędzie się zbiórka krwi. Tym razem wyjątkowo krew będzie można oddać na terenie I Liceum Ogólnokształcącego w godzinach od 9.00 do 13.00.

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze

Starosta Dzierżoniowski ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór na wolne stanowisko urzędnicze geodety do prowadzenia mapy numerycznej w Wydziale Geodezji, Katastru i Nieruchomości. Dokumenty aplikacyjne należy składać w terminie do 30 września 2019 r.

21. Rajd Pieczonego Ziemniaka

Już w najbliższą sobotę 28 września spotkajmy się na Rajdzie Pieczonego Ziemniaka w Górach Sowich. Piesze wędrówki z przewodnikiem, pieczone w ognisku ziemniaki i wspaniała zabawa, to wszystko czeka na uczestników jednej z największych imprez turystycznych naszego regionu.