herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Archiwum: czerwiec 2020

Absolutorium dla Zarządu Powiatu Dzierżoniowskiego

30 czerwca odbyła się sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego, podczas której miała miejsce debata nad Raportem o Stanie Powiatu Dzierżoniowskiego za 2019 rok. Ważnym punktem obrad była również ocena realizacji budżetu powiatu za poprzednie dwanaście miesięcy.

Lipiec pełen atrakcji

Zapraszamy do zapoznania się z zestawieniem najciekawszych wydarzeń kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych, które odbędą się w lipcu na terenie Powiatu Dzierżoniowskiego.

Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej

Osoby w trudnej sytuacji mogą znaleźć nieodpłatną, profesjonalną pomoc w jednym z 1500 punktów w całej Polsce.

Break King Bielawa Online Editon

Jedne z największych zawodów Break Dance w Polsce, czyli Break King Bielawa odbędą się w tym roku w formie online.

5 tysięcy maseczek w ramach programu Resort Sprawiedliwości Pomaga

29 czerwca dyrektor Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie ppłk Marek Geciów, przekazał na ręce Starosty Dzierżoniowskiego Grzegorza Kosowskiego, ostatnią transzę maseczek ochronnych uszytych przez aresztantów.

Starosta zamyka składowisko odpadów w Dzierżoniowie

Starosta Dzierżoniowski Grzegorz Kosowski w marcu 2020 roku wydał decyzję cofającą pozwolenie na zbieranie odpadów przez prywatną firmę na terenie przy ulicy Kilińskiego w Dzierżoniowie.

Możliwość odpłatnego wykonania badań w kierunku choroby covid-19

Istnieje możliwość wykonania odpłatnego badania pod kątem możliwego zakażenia wirusem SARS-CoV-2 (wywołującym chorobę COVID-19) metodą Real Time PCR – (wymaz z gardła).

Ruszają nabory do prac interwencyjnych

Powiatowy Urząd Pracy w Dzierżoniowie wznawia nabory wniosków o organizację prac interwencyjnych w ramach projektów PO WER oraz RPO WD.

Na zdjęciu budynek starostwa powiatowego w Dzierżoniowie. Po prawej stronie drzewo. Na dole w prawym rogu napis Ogłoszenie Starosty

Ogłoszenie Starosty Dzierżoniowskiego

Zapraszamy do zapoznania się z ogłoszeniem Starosty Dzierżoniowskiego.

Starostwo Powiatowe - rynek

Stopień alarmowy BRAVO-CRP w związku z wyborami

Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie informuje, że Prezes Rady Ministrów na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 796) podpisał Zarządzenie nr 89 z dnia 25 czerwca 2020 roku.

Co na weekend w Powiecie Dzierżoniowskim?

Zachęcamy do zapoznania się z cotygodniowym zestawieniem najciekawszych wydarzeń, które odbędą się w ten weekend w Powiecie Dzierżoniowskim.

Pomysł na rodzinną wycieczkę

Przed nami pierwszy weekend tegorocznych wakacji, dlatego należy go wykorzystać jak najlepiej.