herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

40 lat pracy pedagogicznej

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

To już 40 lat Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dzierżoniowie dba o rozwój dzieci niepełnosprawnych intelektualnie. Swój jubileusz obchodził 7 czerwca, a uczestniczyli w nim samorządowcy, przedstawiciele zaprzyjaźnionych organizacji i instytucji, rodzice dzieci, sami podopieczni oraz emerytowani nauczyciele.

SOSW kojarzony jest z Bielawą, bo właśnie tam w tzw. Zameczku od 1976 roku mieściła się siedziba ośrodka. Przenosiny do Dzierżoniowa nastąpiły w 2013 roku.

Efekty codziennej, trudnej pracy z uczniami zaprezentowali nauczyciele placówki podczas wspaniałego programu artystycznego. Nie zawahali się m.in. przebrać w stroje z różnych epok i wesprzeć swoich uczniów na scenie. – Po tym co dzisiaj zobaczyłem, jestem przekonany, że dla nauczycieli to nie jest praca, lecz misja. Znają swój fach bardzo dobrze i świetnie się w nim czują. Ośrodek zdecydowanie ma swoje zasługi dla funkcjonowania oświaty w powiecie dzierżoniowskim – stwierdza starosta Janusz Guzdek.

– Każde dziecko opuszczające mury ośrodka czy kończące szkołę zawodową, zdobywające zawód, a tym samym odnajdujące się w społeczeństwie jest naszym sukcesem. Mamy znakomitych specjalistów, którzy zajmują się opieką, wychowaniem i nauką naszych uczniów. Wszyscy są doskonale wykwalifikowani, ale to co najważniejsze, to atmosfera jaką tworzą. Dzieci ją czują i chętnie tu przebywają – mówi dyrektorka SOSW w Dzierżoniowie Bożena Karasek.

Właśnie tę atmosferę czuło się podczas jubileuszowego spotkania, które zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Na salę bowiem wjechały dwa pięknie udekorowane torty, a zebrani odśpiewali „100 lat”.