herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Apel Rady Powiatu Dzierżoniowskiego do rządu powoli odnosi skutek

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

We wtorek 2 lutego Rada Powiatu Dzierżoniowskiego większością głosów przyjęła stanowisko, w którym zaapelowała do rządu o podjęcie zdecydowanych działań w celu zwiększenia funduszy unijnych, które w najbliższych latach mają trafić do województwa dolnośląskiego.

Plansza informacyjna dotycząca budżetu na inwestycje z UE dla Dolnego Śląska. Szczegóły w tekście

Podobny apel pod koniec stycznia przyjął także Sejmik Województwa Dolnośląskiego. Z nowego rozdania środków unijnych do Dolnego Śląska ma bowiem trafić aż o 6 mld złotych mniej niż w latach 2014-2020. Oznacza to mniej pieniędzy na drogi, szkoły czy ochronę środowiska. Różnicę w finansowaniu odczują więc także mieszkańcy Powiatu Dzierżoniowskiego.

Stanowisko Rady Powiatu Dzierżoniowskiego oraz apel Sejmiku Województwa Dolnośląskiego powoli odnoszą skutek. Przedstawiciel rządu minister Michał Dworczyk zapowiedział zwiększenie środków dla Dolnego Śląska o 143 mln euro. Jednocześnie zapowiedział on starania o zwiększenie środków z Unii Europejskiej dla naszego województwa do łącznej kwoty 2,2 mld euro w latach 2021-2027. Dolny Śląsk i Powiat Dzierżoniowski liczą na realizację tych zapowiedzi.