herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Będą rozmawiać o turystyce

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Głównym tematem majowej sesji Rady Powiatu będzie turystyka na obszarze Gór Sowich. Radni będą na ten temat dyskutować na wyjeździe w Centrum Kultury – Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pieszycach.

O turystyce w w swoich gminach powiedzą burmistrz Miasta i Gminy Pieszyce Dorota Konieczna-Enözel, wójt Gminy Dzierżoniów i jednocześnie prezes Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich Marek Chmielewski, a także prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej „Góry Sowie” Małgorzata Zabuska oraz starosta dzierżoniowski Janusz Guzdek.

W dalszej części obrad radni zadecydują o przystąpieniu Powiatu Dzierżoniowskiego do Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich. Ponadto podejmą uchwałę uchylającej uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej w formie dotacji celowej Gminie Bielawa na dofinansowanie zadania pn. „Przebudowa i modernizacja dróg gminnych prowadzących do drogi wojewódzkiej 384 i drogi powiatowej 3006D tj. ulic Przodowników Pracy, Nowotki i Wysokiej w Bielawie”. Wprowadzą też zmiany do uchwały budżetowej i wieloletniej prognozy finansowej Powiatu Dzierżoniowskiego.

Sesja rozpocznie się o godz. 10.00 we wtorek 30 maja w CK-MBP w Pieszycach. Zapraszamy.

 

Porządek obrad