herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Bo nikt nie jest samotną wyspą

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie doskonale bawili się podczas kolejnego Dnia Wielokulturowego w szkole. W zabawę włączyli też gimnazjalistów, którzy być może w przyszłości zostaną uczniami dzierżoniowskiej „jedynki”.

W piątek 26 maja po szkole można było podróżować, jako po oceanach. Poszczególne klasy zamieniły się w tropikalne wyspy, komunistyczną Kubę czy egzotyczną Japonię. Tegoroczny XI Dzień Wielokulturowy „Na wyspach Bergamutach” miał głębokie przesłanie – „Bo nikt nie jest samotną wyspą”.

Młodzież na sali gimnastycznej zaprezentowała zebranej publiczności barwny program artystyczny, oprowadzając w nim po świecie zaproszonych gości. Była salsa w wykonaniu uczniów, pokazy teakwon-do, piękne hawajki, król Julian, a nawet wizyta angielskiej królowej. Troje podróżników przepłynęło świat w godzinę, a emocji nie brakowało.

Po zakończeniu występów gimnazjaliści zostali zaproszeni do szkoły, którą w pogodnych nastrojach i pod opieką starszych kolegów mogli zwiedzić. Mogli też przekonać się, że w I LO nie tylko trzeba się uczyć, można też wesoło i interesująco spędzać czas.

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: przewodniczący Rady Powiatu Marian Kowal, dyrektorka Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie Alicja Hromada oraz przewodnicząca Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej Zofia Mirek i jej zastępczyni Lucyna Bajsarowicz.

Impreza została zorganizowana dzięki wsparciu z grantu oświatowego Powiatu Dzierżoniowskiego.