herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Biuro Rzeczy Znalezionych

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Wakacje to czas kiedy nie jesteśmy skłonni do twardego stąpania po ziemi. Dlatego często zdarza się, że gubimy lub pozostawiamy swoje rzeczy w różnych miejscach. Co się z nimi potem dzieje? Czasem trafiają do Biura Rzeczy Znalezionych, gdzie warto je poszukać.

Dzierżoniowskie Biuro Rzeczy Znalezionych znajduje się w Starostwie Powiatowym w Rynku 27 w Wydziale Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich (III piętro, pokój nr 317, tel. 74 832 52 29, 74 832 52 28). Otwarte jest w: poniedziałki, środy i czwartki w godz. 7.30-15.30, we wtorki w godz. 7.30-16.30, a w piątki w godz. 7.30-14.30.

W tych dniach i godzinach można zgłaszać się do biura, aby oddać znaleziony przedmiot, ale także, po to by poszukać własnej zguby. A co trafia do biura? Przekrój znalezionych rzeczy jest spory, począwszy od okularów, poprzez rowery, telefony, suszarkę do włosów i na gotówce kończąc.

Ważne! Przynieść można jedynie przedmiot znaleziony na terenie powiatu i to taki, który nie zawiera adresu właściciela, a znalazca tego właściciela nie zna.

Wykaz rzeczy znajdujących się w Biurze Rzeczy Znalezionych