herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Czekamy na Sowiogórskich Bajarzy

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Już tylko do 15 marca przyjmowane są zgłoszenia udziału w 9. Powiatowym Konkursie Krasomówczym „Sowiogórski Bajarz”.

Konkurs organizuje Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie i Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Bielawie. Do udziału zapraszamy uczniów szkół podstawowych (IV-VI klasa), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz członków sekcji artystycznych placówek kulturalno – oświatowych z terenu powiatu dzierżoniowskiego.

Decyzją organizatorów w tym roku nie będzie eliminacji miejskich lub gminnych. Od razu uczestnicy konkursu spotkają się na etapie powiatowym. Do udziału w konkursie dyrektorzy szkół lub placówek kulturalno-oświatowej mogą zgłosić tylko po jednym uczestniku.

Zgłoszenia przyjmowane są w siedzibie Starostwa (Rynek 27, Dzierżoniów) lub w MOKiS-ie (ul. Piastowska 19a, Bielawa) do 15 marca.

Zadaniem każdego z uczestników jest kreatywne opowiedzenie jednej z dowolnych legend z rejonu powiatu dzierżoniowskiego lub terenów z nim sąsiadujących. Podczas prezentacji uczestnicy mogą korzystać z kostiumów i rekwizytów, ale nie mogą czytać z książki. Dzięki udziałowi w konkursie młodzież będzie mogła lepiej poznać lokalne legendy, a przez to – historię miast i regionu oraz kształtować umiejętności wysławiania się.

Gala konkursu odbędzie się 31 marca w Miejskim Ośrodku Kultury i Sztuki w Bielawie. Najlepsi recytatorzy otrzymają tytuł „Bajarza Roku” oraz atrakcyjne nagrody.

Regulamin konkursu

Karta zgłoszenia