herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Droga Jaźwina – Uciechów zmodernizowana

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Zakończył się remont drogi powiatowej prowadzącej od Jaźwiny do Uciechowa na odcinku 3,5 km i o wartości ponad 1 mln zł. To jedna z większych tegorocznych inwestycji powiatu dzierżoniowskiego, na którą udało się pozyskać połowę potrzebnej kwoty ze „schetynówek”.

– Ta droga była jedną z najbardziej zdegradowanych dróg w naszym powiecie. Cieszę się, że uciążliwości kierowców się skończyły i dziś mogą korzystać z ładnej, a co najważniejsze – bezpiecznej drogi – mówi starosta Janusz Guzdek. – Inwestycja była możliwa głównie dzięki wsparciu z budżetu państwa.

Prace, rozpoczęte na początku czerwca, objęły położenie nowej, wzmocnionej nawierzchni na długości 3,5 km – od Jaźwiny do skrzyżowania z ul. Wylotową w Uciechowie. Poza tym ścięto pobocza, wykonano elementy bezpieczeństwa – słupki prowadzące z odblaskami, lustro oraz oznakowanie poziome i pionowe.

Inwestycję wykonała firma Bisek – Asfalt z Kostomłotów. Jej koszt wyniósł ponad 1 mln zł. Na realizację zadania powiat dzierżoniowski pozyskał dotację z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli tak zwanych „schetynówek”, w wysokości 500 tys. zł.

Poza tym inwestycję wsparły dwie gminy, przez które przebiega droga, czyli Łagiewniki i Dzierżoniów, po 100 tys. zł. Pozostałe środki w kwocie 300 tys. zł pochodziły z budżetu powiatu.

Drugie powiatowe zadanie w połowie dofinansowane ze „schetynówek” to przebudowa drogi Bielawa – Pieszyce na odcinku 2,1 km i o wartości 5,9 mln zł. W sumie tegoroczne wydatki powiatu dzierżoniowskiego na remonty i inwestycje wyniosą ok. 13 mln zł.

Więcej o inwestycjach w 2015 roku